Auto līzinga kalkulators – aprēķins, lai izvēlētos gudri un nepārmaksātu!

Spread the love

Sajūta, nopērkot preci, un pēc tam citā veikalā to ieraugot lētāk, ir nepatīkama. Tāpat ir ar aizdevumu, kurš paņemts pie viena kredītdevēja, kad vēlāk izrādās, ka citi bijuši izdevīgāki. Kā no šādas pārmaksas izvairīties? Izmantojot kalkulatoru. Ne parastu, protams. Auto līzinga kalkulators sniedz palīdzību, aprēķinot līzinga kopsummu, un tas var palīdzēt, izvēloties aizdevēju. Kas ir auto līzings un kā darbojas auto līzinga kalkulators? Par to uzzini, lasot rakstu!

Iegādājoties auto, nepieciešams rūpīgi izvērtēt visus plusus un mīnusus, tostarp naudas aizdevēju, ja ar paša iekrātajiem līdzekļiem nepietiek. Vēršoties pie kredītdevēja, šādas raizes var tikt atrisinātas, bet, lai izvairītos no jaunām raizēm, kas saistītas ar augstu atmaksas procentu likmi un citiem kreditētāja izvirzītajiem noteikumiem, ieteicams rūpīgi izvērtēt aizņēmuma veikšanu.

mašīnas atslēgas

Kas ir auto līzings un kā tas atšķiras no auto kredīta?

Auto līzings un auto kredīts ir divi dažādi aizdevumu veidi, bet arī tiem ir savas kopīgās iezīmes. Pirmkārt, abiem ir viens un tas pats mērķis – nodrošināt klientiem līdzekļus, par kuriem iegādāties auto. Tāpat vieno fakts, ka šāda veida aizdevumus izsniedz dažādi banku un nebanku sektora kreditori. Tomēr vairāk ir atšķirību. Kādas tās ir starp šiem abiem aizņēmumiem?

  1. Auto līzings vairumā gadījumu paredzēts, lai iegādātos jaunas mašīnas, kas tiek pirktas no saloniem, jo to vērtība ir lielāka, turpretī auto kredīts darbojas lētākām mašīnām, nereti lietotām. Pretēji auto līzingam, kredīta gadījumā ir salīdzinoši mazāks kredītlimits.
  2. Auto līzinga gadījumā jāveic pirmā iemaksa, kas sastāda 5-15% no kopējās mašīnas vērtības, un pārējo summu atmaksā pakāpeniski. Auto kredīta gadījumā ir citādāk – nav nepieciešams veikt pirmo iemaksu, vien mēneša maksājumus.
  3. Auto līzingam ir raksturīga dažāda procentu likme, kas var mainīties robežās no 3% līdz 20%, bet auto kredīta procentu likme pie viena aizdevēja, visticamāk, būs vienāda visiem klientiem, un tā nemainīsies, ņemot vērā, piemēram, atmaksas ilgumu.
  4. Auto līzinga gadījumā automašīna, atmaksājot aizņēmumu, pieder kredītdevējam, bet auto kredīta gadījumā – kredīta maksātājam. Tas nozīmē, ka situācijā, ja nespēsi atmaksāt kredītdevējam aizņēmumu, auto līzinga gadījumā mašīnu atsavinās kredītdevējs, bet auto kredīta gadījumā mašīnu varēsi pārdot pats, un par iegūto summu nomaksāt aizņēmumu.

Ja esi nolēmis priekšroku dot auto līzingam, tad nepieciešams saprast, kā tas darbojas! Lasi rakstu un tā noslēgumā uzzini!

mašīnas

Kā darbojas auto līzinga kalkulators?

Ja esi izmantojis citu kredītu veidu kalkulatorus, tad ar šo Tev problēmu nebūs, taču, ja nē, Tev noderēs īss ieskats tā darbībā. Lai izmantotu līzinga kalkulatoru automašīnai, Tev:

  1. Jāizvēlas, pie kura kredītdevēja vēlies saņemt līzingu un noskaidro, ar kādu gada procentu likmi būs jārēķinās, ja aizņēmumu ņemsi;
  2. jāatver mājaslapa, kurā iespējams veikt auto līzinga aprēķinus, piemēram, Aprekins.lv mājaslapa;
  3. jāatzīmē, vai tas būs finanšu/operatīvias līzings;
  4. jāievada pirkuma vērtība, pirmā iemaksa, gada procentu likme un termiņš, kurā paredzēts atdot aizņēmumu.

Pēc tam varēsi iepazīties ar rezultātiem, kas ļaus saprast, cik liela būs pilnā summa, kas jāizlieto, atmaksājot aizņēmumu kredītdevējam.

Lai uzzinātu visu par auto līzinga kalkulatoru un veiktu aprēķinus, ienāc Aprekins.lv mājaslapā. Tas Tev palīdzēs rast skaidrību tajā, ar cik lielu summu jārēķinās, ņemot vēlamo līzingu, un kā konkrēta procentu likme palielinās izdevumu skaitu.