Auto izsoles

Spread the love

Auto izsoles – galvenie fakti, kas par tām jāzina!

Jauna spēkrata iegāde ir nopietns solis. Lai nekļūdītos izdarītajā izvēlē, nepieciešams veikt dažādas darbības, kas palīdzētu iegādāties kvalitatīvu automašīnu. Ne vienmēr ir iespējams iegādāties jaunu automašīnu, kas nopirkta tieši no autosalona, bet ko darīt, lai nenāktos vilties izdarītajā izvēlē pēc iegādes un kur iegādāties? Viens no atbilstošākajiem veidiem ir tieši spēkrata iegāde ar auto izsoles palīdzību. Vai Tu zini, kas ir auto izsoles, kur tās norisinās un ko atcerēties pirms auto iegādāšanās šādā veidā? Turpini lasīt rakstu un uzzini!

Izsoles auto, autoplači, saloni vai interneta pārdošanas portāli – kam uzticēties, iegādājoties jaunu automobīli? Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Kādi tie ir izsolē iegādātiem auto?

Kas jādara pirms auto izsoļu apmeklēšanas?

Lai nenāktos nožēlot iegādāto automašīnu, nepieciešams rūpīgi sagatavoties plānotajam pirkumam. Ko nepieciešams darīt?

 • Izvēlies vēlamo auto marku. Auto klāsts ir ļoti liels, un pirms iegādāšanās ieteicams apskatīt, kādi ir piemērotākie modeļi Tavam dzīvesveidam un interesēm, kā arī iepazīties ar informāciju par šādu auto apkopes cenām – cik maksā remonts, detaļas, riepas u.c.
 • Apzinies izmaksas. Lai nenāktos doties mājās tukšām rokām, ieteicams jau pirms izsoles interesēties, cik šādās vietās aptuveni maksā vēlamā auto marka, un būt pārliecinātam, ka ar esošajiem līdzekļiem ir gana, lai nopirktu lietotu auto izsoles mašīnu.
 • Izsver plusus un mīnusus. Lai saprastu, kur griezties pēc palīdzības, izlasi interentā vai vērsies pie paziņām, kas padalīsies ar informāciju un palīdzēs izvērtēt, kuram izsoles veicējam uzticēties, bet kuram ne.

Kur iespējamas izsoles un kādus auto tur iespējams iegādāties?

Auto – kur un kādus parasti izsola?

Auto izsoles Latvijā nav ļoti populāras, taču jāatzīst, ka nepamatoti, jo tajās iegādātie auto ir tā vērti, lai izmantotu netradicionālu iegādes veidu. Galvenokārt, norisinās:

 • konfiscēto auto izsoles Latvijā;
 • valsts auto izsoles;
 • auto izsoles bankas uzdevumā. Banku auto izsoles nav ļoti populāras, taču mēdz norisināties auto izsoles “Swedbank” vai “SEB bankā”;
 • tiesu izpildītāju izsoles auto.

Arī dažādi uzņēmumi mēdz izsolīt savus dienesta auto, piemēram, nereti redzami sludinājumi, kuros norādīts, ka norisināsies policijas auto izsoles vai Latvenergo auto izsoles u.c. Bet kādas ir auto izsoles Eiropā?

Auto izsoles – Eiropas pieredze

Auto izsoles ir ļoti izplatītas Eiropā, tās lielākajās valstīs. Piemēram, nereti iespējams iegūt kvalitatīvus un brauktspējīgus motorizētos līdzekļus, kad tos iegādājas auto izsolēs:

 • Vācijā;
 • Beļģijā;
 • Igaunijā;
 • Nīderlandē u.c.

Šajās un daudzās citās valstīs auto izsole ir bieži lietots veids, kā iegūt mašīnu. Kādas ir priekšrocības, iegādājoties izsoles auto? Lasi raksta noslēgumā!

Auto izsoles un to priekšrocības

Iegādāties auto izsolēs ir ieteicams vairāku būtisku iemeslu dēļ. Kādi ir šie iemesli?

 1. Iespēja iegādāties pie uzticamiem uzņēmumiem, kas sadarbojas ar izsolītājiem Eiropas lielākajās valstīs. Tas ir būtisks faktors, jo, dodoties pie zināma uzņēmuma, pastāv lielāka iespēja saņemt kvalitatīvāku preci, jo uzņēmējs nevēlēsies sabojāt savu slavu.
 2. Iespēja saņemt pārbaudītu mašīnu. Nereti, iegādājoties auto plačos, to tehniskais stāvoklis tiek norādīts daudz labāks nekā tas ir patiesībā. Iegādājoties auto no izsolēm, Tu vari saņemt rūpīgi pārbaudītu mašīnu, kuras pārbaudi veicis eksperts. Tādējādi Tu, saņemot transportlīdzekli, varēsi justies droši un zināsi, ko esi iegādājies.
 3. Iespēja saņemt konkrētā laikā. Auto, kas pirktas ārzemēs, ne vienmēr iespējams saņemt, kad vēlies. Tās, ko iegādājies izsolē, sasniegs Tevi pāris nedēļu laikā, un nereti tieši starpnieki, kas veic šīs izsoles, arī parūpējas par to, lai Tu, jaunais auto īpašnieks, saņemtu mašīnu braukšanas gatavībā – ar izietu tehnisko apskati, reģistrētu CSDD.

Auto izsoles ir drošs un izdevīgs auto iegādes veids. Ja neesi to izmantojis, tad apsver šo ideju – varbūt nākamā auto iegāde jāveic tieši, izmantojot izsolēs piedāvātos variantus?